Home Discount Shop GuestBook

Рекомендуємо переглянути:   Щасливий журнал
Контакти
42-02-82


050-4-42-02-82

097-2-42-02-82
Інформація
Контакти
Умови прокату
Куток споживача
Прокат - для чого?
Корисності
Акції
Партнерська програма
Корисно прочитати
<

 

     Що робити, коли грудного молока замало або забагато?

    Як налагодити лактацію, годувати грудьми та насолоджуватися материнством?...

[детальніше]

 

Сезон відпусток і відпочинку  триває, подбайте про комфортну мандрівку з малечею! :)

[детальніше]

 

Сезон відпусток і відпочинку  триває, подбайте про комфортну мандрівку з малечею! :)

[детальніше]
  Головна » Корисно прочитати » ПАМ'ЯТЬ ПЕРШИХ РОКІВ

ПАМ'ЯТЬ ПЕРШИХ РОКІВ

 

ПАМ'ЯТЬ ПЕРШИХ РОКІВ

 

За дев'ять місяців внутрішньоутробного розвитку ще не народжений малючок переживає широку гаму емоцій і відчуттів, які «записуються» його мозком за допомогою зв'язків між нейронами (всі клітини головного мозку формуються у дитини ще до її народження, але лише деякі з них з'єднані між собою) і надалі вплинуть на його життя, так як основні структури головного мозку, необхідні для заповнення, вже сформувалися. Встановлено, що малюки з великою увагою прислухаються до віршів або казок, які їх мами вчили або читали під час вагітності. Це доводить, що крихітка, ще перебуваючи в утробі матері, запам'ятовує те, що чує і пам'ятає це після народження. Відомо, що майбутній дитині передаються емоції мами. Дослідження показали, що в організмі плоду відбуваються позитивні гормональні зміни, коли мати думає про нього, розмовляє з ним або «пестить», гладячи свій живіт. В іншому випадку - результат зворотній.

 

У вашого малюка залишаться гарні спогади про своєвнутрішньоутробне життя, якщо:

 Усі дев'ять місяців ви будете розмовляти зі своєю дитиною, насолоджуючись новими відчуттями, піклуватися про неї, уникати конфліктних ситуацій і т.п.

 Подаруйте собі хвилини спокою, відпочиваючи від роботи і домашніх справ і присвячуючи цей час собі і майбутньому малюку.

 Щоранку перед сніданком ви будете підходити до дзеркала і голосно говорити: «Якщо я відчуваю себе щасливою, то і мій малюк щасливий, тому я буду берегти себе, щоб і моєму малюку було добре».

 

1 РІК

 

Новонароджений запам'ятовує відчуття. З перших миттєвостей свого життя малюк запам'ятовує відчуття від дотику вашої щоки до його личка, від тепла сонячних променів і подиху вітерця. Коли він виросте, він вже не буде це пам'ятати, але відчуття того, що в дитинстві він був улюбленим і бажаним, допоможе йому бути впевненим у собі і вважати, що життя прекрасне.

 

Пам'ять дитини розвивається досить швидко. І вже через кілька тижнів малюк радіє, коли ви берете його з колиски, бо знає, що за цим піде ніжність ваших рук, ласка, годування ... Ваш малюк вже пам'ятає ваш запах і ваш голос, завдяки чому і виділяє вас серед інших людей. Приблизно в сім-вісім місяців він почне впізнавати вас в обличчя і боятися незнайомих йому людей. Цей страх безпосередньо пов'язаний з процесом розвитку пам'яті, і він абсолютно природний. У цьому віці малюк лякається, коли втрачає маму з виду, тому що на даному етапі те, що знаходиться поза полем його зору, для нього просто не існує.

 

У вашого малюка залишаться гарні спогади про перший рік свого життя, якщо:

 Ви будете піклуватися про нього: щодня робити масаж, лоскотати, купати, адже в цей час малюк в основному запам'ятовує свої фізичні відчуття.

 Часто співати йому пісеньки, розмовляти з ним, повільно повторюючи слова, щоб малюк міг «прочитати» губами, як ви вимовляєте звуки, і вслухатися в інтонацію: це потрібно, щоб згодом дитина навчилася правильно говорити.

 Встановіть для крихітки певний розпорядок дня, щоб вона запам'ятала час годування, прогулянки, купання і сну ... Це також сприяє розвитку пам'яті, і ви самі здивуєтеся, скільки предметів, осіб та ігор може утримувати в пам'яті ваша дитина, незважаючи на свій невеликий вік .

 

ДВА РОКИ - вік асоціацій

 

У цьому віці дитина вже здатна співвідносити деякі речі і події між собою: вдома у тітки малюк шукає кошеня, яке зазвичай сидить на кухні, він розуміє, що їде в гості до бабусі і дідуся, бо впізнає парк, який знаходиться поруч з їхнім будинком , і т. д. Діти, немов губки, вбирають в себе всю можливу інформацію. Деякі з них навіть в змозі пам'ятати найдрібніші деталі і те, що сталося з ними кілька тижнів тому. Однак, як правило, дорослішаючи, дитина поступово забуває про це.

До цього віку у вашої дитини вже склалося певне уявлення про вашу зовнішність, тому, коли ви приходите з перукарні з новою зачіскою, малюк з подивом вас вивчає, адже ви не вписується в сформований образ.

 

У вашого малюка залишаться гарні спогади про другий рік свого життя, якщо:

 У вашій родині будуть присутні якісь ритуали. Наприклад, перед тим як укладати ваш скарб спати, ви можете пограти в якусь спокійну гру, потім вкрити малюка, почитати йому на ніч казку ... Такі ритуали дають дитині відчуття впевненості і розвивають пам'ять і асоціативне мислення.

 Кожен день навчати дитину новим словам.

 Разом розглядати яскраві книжки з картинками і взагалі проводити якомога більше часу всією родиною.

 

ТРИ РОКИ: шлях у доросле життя

 

Перші конкретні спогади відносяться, як правило, саме до цього віку, коли дитина вже вміє досить добре говорити. Все, що з нею відбувається, - це тепер не просто відчуття, а конкретні ситуації, які малюк може описати словами, таким чином знову переживаючи їх.

 

Основними спогадами є події, які сильно вразили уяву малюка, наприклад, народження братика чи сестрички, перша зустріч з Дідом Морозом або похід в зоопарк. Як правило, дитина пам'ятає ці події в найдрібніших подробицях: що вона чула, бачила, відчувала при цьому. Однак малюк пам'ятає і звичайні, нічим не примітні дні свого життя (прогулянки, їжу, дитячий садок).

 

У вашого малюка залишаться гарні спогади про третій рік свого життя, якщо:

 Ви будете цікавитися всім, що малюк робить протягом дня: чим він займався в дитячому садку або з бабусею, поки ви були на роботі, з ким він грав під час прогулянки в парку, що їв ...

 Час від часу готувати вашому скарбу який-небудь приємний сюрприз, наприклад, дозволити йому піти з вами в гості.

 

4-5 РОКІВ

 

Коли дитині виповнюється чотири-п'ять років, вона уже володіє майже такою ж пам'яттю, як і доросла людина, хоча її ще, безумовно, потрібно розвивати. Малюк пам'ятає багато чого з того, що сталося з ним у минулому, хоча ці спогади не завжди збігаються з реальними подіями, тому що дитяча фантазія вносить свої корективи у сприйняття того, що сталося. Втім, таке відбувається і з дорослими, хоча й рідше.

 

У вашого малюка залишаться гарні спогади про четвертий і п'ятий роки свого життя, якщо:

 Ви будете розповідати вашому малюкові, яким він був, коли народився, як він вчився ходити, говорити і як змінювався протягом цих років.

 Показувати йому сімейні фотографії і відео.

 Складіть невеликий альбом про життя малюка з малюнками, фотографіями, веселими історіями, в який він зможе заглядати час від часу, коли підросте.

 

Що краще запам'ятовує дитина: добре чи погане?

Батьків дуже хвилює питання, що ж малюк запам'ятає зі своїх дитячих років: тиждень, проведений у лікарні або відпочинок з батьками на морі, перший день в дитячому садку або страх темної кімнати. Дати однозначну відповідь на це питання не можна, адже все залежить від характеру конкретної дитини і того, як поводяться в тій чи іншій ситуації батьки. Можливо, що завдяки дорослим малюк з легкістю перенесе важкі моменти свого життя, і вони не стануть для нього трагедією. У цьому випадку малюк краще запам'ятає хороше, ніж погане. Та й взагалі у людей, за рідкісними винятками, зазвичай про дитинство бувають тільки хороші спогади (хто б з нас не хотів повернутися в ту безтурботну, щасливу пору !?). А діти подвійно володіють дивовижною здатністю запам'ятовувати хороше і навіть у поганому бачити позитивні сторони, так що з часом сумні спогади стираються з їхньої пам'яті і залишаються тільки радісні й приємні. Так само як всі страхи вагітності та біль при пологах відступають, коли мати притискає до себе свою дитину.

 


Ця стаття була опублікована .


Подобається

Додати в закладки? Поділися з друзями!
Copyright © 2011-2019 by Прокат дитячих товарів www.prokat.te.ua


каталог сайтів Проверка ТИЦ Каталог веб ресурсів Тернопільщини